XXXVI Certamen Provincial de Bandes de Música, 2012

Este Certamen, que ja compta amb 36 edicions, consta de quatre seccions, en funció del nombre de components de les bandes participants.

Les bandes de música que resulten guanyadores són les que participen, en les corresponents seccions, en el Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana, que se celebra en el mes d'octubre del mateix any.

Dates de celebració: els dies 19 i 20 de maig de 2012 - Lloc: Palau de la Música de València

Bases de la convocatòria

Programa de mà

Participants

SECCIÓ PRIMERA 

  • CULTURAL INSTRUCTIVA UNIÓ MUSICAL GENOVENSE DE GENOVÉS
  • SOCIETAT MUSICAL LA PRIMITIVA DE RAFELBUNYOL
  • SOCIEDAD MUSICAL SANTA CECILIA DE CHELVA

SECCIÓ SEGONA

  • AGRUPACIÓ MUSICAL D'AGULLENT
  • CENTRE INSTRUCTIU MUSICAL DE MASSANASSA
  • UNIÓ ARTÍSTICOMUSICAL SANT FRANCESC DE BORJA DE GANDIA
  • AGRUPACIÓ MUSICAL LA ARTÍSTICA DE CARLET
  • AGRUPACIÓ MUSICAL D'ONTINYENT

SECCIÇO TERCERA

  • SOCIETAT MUSICAL DE TOUS
  • ASSOCIACIÓ CULTURAL ALLEGRO DE VALÈNCIA
  • SOCIETAT MUSICAL SANTA CECILIA DE FORTALENY
  • SOCIETAT ARTÍSTICOMUSICAL D'ALCÀNTERA DE XÚQUER

SECCIÓ QUARTA

  • UNIÓN MUSICAL D'HIGUERUELAS
  • SOCIETAT MUSICAL DE MASSALFASSAR

 

Resultats XXXVI Edició, 2012

Resultats Secció Primera:

1r. Premi i Menció d'Honor (351,50 PUNTS): SOCIETAT MUSICAL LA PRIMITIVA DE RAFELBUNYOL Vegeu l'actuació

1r. Premi (327,75 PUNTS): SOCIEDAD MUSICAL SANTA CECILIA DE CHELVA Vegeu l'actuació

2n. Premi (285,80 PUNTS): CULTURAL INSTRUCTIVA UNIÓ MUSICAL GENOVENSE DE GENOVÉS Vegeu l'actuació

 

Resultats Secció Segona:

1r. Premi i Menció d'Honor (344,75 PUNTS): AGRUPACIÓ MUSICAL LA ARTÍSTICA DE CARLET Vegeu l'actuació

1r. Premi (333,50 PUNTS): CENTRE INSTRUCTIVOMUSICAL DE MASSANASSA Vegeu l'actuació

2n. Premi (307,00 PUNTS): AGRUPACIÓ MUSICAL D'ONTINYENT Vegeu l'actuació

2n. Premi (293,50 PUNTS): UNIÓ ARTÍSTICOMUSICAL SANT FRANCESC DE BORJA DE GANDIA Vegeu l'actuació

2n. Premi ( 263,75 PUNTS): AGRUPACIÓ MUSICAL D'AGULLENT Vegeu l'actuació

 

Resultats Secció Tercera:

1r. Premi i Menció d'Honor (335,00 PUNTS) SOCIETAT MUSICAL SANTA CECILIA DE FORTALENY Vegeu l'actuació

1r. Premi (323,75 PUNTS): SOCIETAT ARTÍSTICOMUSICAL D'ALCÀNTERA DE XÚQUER Vegeu l'actuació

2n. Premi (285,00 PUNTS): ASSOCIACIÓ CULTURAL ALLEGRO DE VALÈNCIA Vegeu l'actuació

3r. Premi (200,00 PUNTS): SOCIETAT MUSICAL DE TOUS Vegeu l'actuació

 

Resultats Secció Quarta:

1r. Premi i Menció d'Honor ( 335,75 PUNTS): UNIÓN MUSICAL D'HIGUERUELAS Vegeu l'actuació

1R. Premi (326,50 PUNTS) SOCIETAT MUSICAL DE MASSALFASSAR Vegeu l'actuació

 

Jurat

Sr. FRANCISCO MORAL FERRI - director del Conservatori de Xàtiva i assessor musical de la Diputació de València

Sr. ENRIQUE HERNANDIS MARTÍNEZ - compositor i professor d'Harmonia del Conservatori Professional de Valencia

Sr. VICENTE SOLER SOLANO - director de la Banda Municipal de Badajoz i director d'Orquestra

Sr. BERNARDO ADAM FERRERO - compositor i director de Banda i Orquestra

 Sr. FRANCISCO JAVIER GUTIÉRREZ JUAN - director de la Banda Municipal de Sevilla

 

Obres Obligades:

Secció primera: Fiesta Mediterránea de Manuel Lillo.

Scció segona: Beni-Hamez de Eduardo Nogueroles Bermúdez.

Secció tercera: 8 de febrer (Fantasía per a banda) de Vicente Ortíz Gimeno.

Secció quarta: El príncipe carnaval de José Serrano.

 

Resultats XXXV Edició, 2011

Resultats Secció Primera:

1r. Premi i Menció d'Honor: SOCIETAT MUSICAL L'ARTESANA DE CATARROJA

1r. Premi: UNIÓ MUSICAL L'HORTA SANT MARCEL·LÍ DE VALÈNCIA

 

Resultats Secció Segona:

1r. Premi i Menció d'Honor: SOCIETAT MUSICAL DE LA LLOSA DE RANES

1r. Premi: SOCIETAT MUSICAL LA FAMILIAR DE BENISANÓ

2n. Premi: UNIÓ ARTÍSTICO MUSICAL SANT FRANCESC DE BORJA DE GANDIA

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL DE XERACO

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL DE YÁTOVA

 

Resultats Secció Tercera:

1r. Premi i Menció d'Honor: AGRUPACIÓ ARTÍSTICO MUSICAL STA. BÀRBARA DE PILES

1r. Premi: UNIÓ MUSICAL CULTURAL D'ESTIVELLA

1r. Premi: AGRUPACIÓ MUSICAL SANTA CECILIA D'ADOR

1r. Premi: ASSOCIACIÓ CULTURAL TOT PER LA MÚSICA D'ONTINYENT

2n. Premi: SOCIETAT MUSICAL DE BENIRREDRÀ

 

Resultats Secció Quarta

2n. Premi i Menció d'Honor: ASSOCIACIÓ MÚSICA JOVE DE VALÈNCIA

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL ALCUBLANA D'ALCUBLAS

Dataa de celebració: els dies 15 i 16 de maig de 2010 - Lloc: Palau de la Música

 

 

Obres obligades:

Secció primera: La Font Roja, de Luis Blanes Arques

Secció segona: Tirant lo Blanch, d'Óscar Senén Orts

Secció tercera: Historia de un bandolero (Fantasía), de Teodoro Aparicio Barberán

Secció quarta: Almàssera l'horta viva, de Rafael Talens Pelló

 

 

Resultats XXXIV Edició, 2010

Resultats Secció Primera:

1r. Premi i Menció d'Honor: ASSOCIACIÓ MUSICAL CANALENSE DE CANALS

2n. Premi: CERCLE MUSICAL PRIMITIVA D'ALBAIDA

2n. Premi: CENTRE INSTRUCTIU MUSICAL DE BENIMACLET VALÈNCIA

 

Resultats Secció Segona:

1r. Premi i Menció d'Honor: UNIÓ MUSICAL SANTA CECÍLIA DE CASTELLAR- L'OLIVERAL VALÈNCIA

1r. Premi: UNIÓ MUSICAL SANTA MARIA DEL PUIG

1r. Premi: UNIÓ PROTECTORA MUSICAL DE VALLADA

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL DE XERACO

2n. Premi: AGRUPACIÓ MUSICAL DE MASSARROJOS

 

Resultats Secció Tercera:

1r. Premi i Menció d'Honor: SOCIETAT UNIÓ ARTISTICOMUSICAL DE SOLLANA

2n. Premi: ASSOCIACIÓ CULTURAL ALLEGRO DE VALÈNCIA

2n. Premi: AGRUPACIÓ MUSICAL SANTA CECÍLIA D'ADOR

3r. Premi: SOCIETAT MUSICAL SANT FRANCESC DE PAULA DE BOLBAITE

Data de celebració: els dies 15 i 16 de maig de 2010 - Lloc: Palau de la Música

 

Obres obligades:

Primera Secció: Viatgers sense nom, de Pablo Anglés Galindo

Segona Secció: El donyet d'Espanya, d'Antonio Ferriz Muñoz

Tercera Secció: Marne, de Juan Martínez Báguena

 

Resultats XXXIII Edició, 2009

Resultats Secció Primera:

1r. Premi i Menció d'Honor: UNIÓ MUSICAL DE GODELLETA

1r. Premi: SOCIETAT MUSICAL LA PRIMITIVA DE RAFELBUNYOL

1r. Premi: CENTRE ARTÍSTIC MUSICAL DE MONCADA

 

Resultats Secció Segona:

1r. Premi i Menció d'Honor:UNIÓ MUSICAL DE RIBA-ROJA DEL TÚRIA

1r. Premi: UNIÓ MUSICAL D'ALDAIA

2n. Premi: SOCIETAT ARTÍSTICOMUSICAL D'ALGINET

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL SANTA CECÍLIA DE CANALS

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL DE LLANERA DE RANES

 

Resultats Secció Tercera:

1r. Premi i Menció d'Honor: UNIÓ MUSICAL POLINYANENSE DE POLINYÀ DE XÚQUER

1r. Premi: UNIÓ MUSICAL CULTURAL D'ESTIVELLA

2n. Premi:UNIÓ MUSICAL DE CATADAU

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL VIRGEN DE GRACIA DE CHELLA

3r. Premi: LA ROTOVENSE MUSICAL DE RÒTOVA

Dates de celebració: els dies 30 i 31 de maig de 2009 - Lloc:Palau de la Música

 

Obres obligades:

Primera Secció: Orió, de Santiago Quinto Serna

Segona Secció: Jaume I el Conqueridor, de Juan-Gonzalo Gómez Deval

Tercera Secció: Al voltant d'Almansa, de Salvador Rojo Gamón

 

Resultats XXXII Edició, 2008

Resultats Secció Primera:

1r. Premi i Menció d'Honor: SOCIETAT MUSICAL D'ALBORAIA

1r. Premi: CENTRE MUSICAL I INSTRUCTIU SANTA CECÍLIA DE PUÇOL

1r. Premi: ASSOCIACIÓ ARTÍSTICOMUSICAL D´OLIVA

 

Resultats Secció Segona:

1r. Premi i Menció d'Honor: AGRUPACIÓ MUSICAL DE MANUEL

1r. Premi: SOCIETAT ARTÍSTICOMUSICAL LA UNIÓ DE QUART DE POBLET

1r. Premi: AGRUPACIÓ MUSICAL DE MASSARROJOS

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL BENICADELL DE CASTELLÓ DE RUGAT

 

Resultats Secció Tercera:

1r. Premi i Menció d'Honor: ASSOCIACIÓ CULTURAL ALLEGRO DE VALÈNCIA

1r. Premi: SOCIETAT MUSICAL LA UNIÓ DE TRES FORQUES DE VALÈNCIA

2n. Premi: UNIÓ MUSICAL D'ALBALAT DEL SORELLS

Dates de celebració: els dies 10 i 11 de maig de 2008 - Lloc: Palau de la Música

 

Obres obligades:

Primera Secció: Episodis simfònics, de Salvador Chuliá Hernández

Segona Secció: Simfonieta núm. 3, de José Pla Herrero

Tercera Secció: Estampes d'Ibèria, de Francisco Grau Vergara.

 

Resultats XXXI Edició, 2007

Resultats Secció Primera:

1r. Premi i Menció d'Honor: Societat Protectora Musical La Lira d'Alfarp

1r. Premi: Societat Unió Artística Musical de Montroi

2n. Premi: Societat Artístic Musical de Picassent

 

Resultats Secció Segona:

1r. Premi i Menció d'Honor:Unió Musical l´Horta de Sant Marcel.lí de València

1r. Premi exaequo: Societat Musical Santa Cecília de Chelva

1r. Premi exaequo: Unió Musical de Yátova

2n. Premi: Societat Artístic Musical La Vall de Càrcer

2n. Premi: Unió Musical de Xeraco

 

Resultats Secció Tercera:

1r. Premi i Menció d'Honor: Societat Musical La Tropical de Benigànim

2n. Premi: Agrupació musical Santa Cecília d'Ador

2n. Premi: Societat Musical Vaig agranar de Malilla de València

3r. Premi: Agrupació Artístic Musical Santa Bárbara de Piles

Sense Premi: Societat Va unir Musical Santa Cecília de l'Alqueria de la Comtessa

Sense Premi: Centre Musical Beniopa de Gandia

Dates de celebració: els dies 21 i 22 d'abril de 2007 - Lloc:Palau de la Música

 

Resultats XXX Edició, 2006

Secció Primera

1r. Premi i Menció d'Honor: Societat Musical La Primitiva Setavense de Xàtiva

2n. Premi: Va unir Musical de l'Eliana

2n. Premi: Banda del Cercle Catòlic de Torrent

 

Secció Segona.

1r. Premi i Menció d'Honor: Associació Musical Canalense de Canals

1r. Premi: Unió Musical Lira Realense de Real

2n. Premi: Va unir Musical de Llanera de ranes

2n. Premi: Centre Instructiu Musical d'Alfafar

3r. Premi: Va unir Artística Musical de Vilamarxant

 

Secció Tercera.

1er. Premi i Menció d'Honor: Associació Musical La Lira de Cheste

1er. Premi: Centre Instructiu Musical Santa Cecília de Yátova

2n. Premi: Societat Foment Musical de Navarrés

2n. Premi: Unió Musical de Catadau

2n. Premi: Societat Unió Musical Santa Cecília de Barx

3r. Premi: Associación Cultural Allegro de València

3r. Premi: Agrupació Musical de Benicalap de València

Imatge tornar enrere